Muğla'da Eğitimcilerin Tercihi Eğitim-Bir-Sen


685 | 30.05.2019
| |

Muğla’da Eğitimcilerin Tercihi Eğitim-Bir-Sen

2019 yılı Muğla’da eğitim, öğretim ve bilim hizmetleri kolunda yetkili sendikanın belirlendiği toplantı sonrası Memur-Sen’e bağlı Eğitim-Bir-Sen Şubesi son üç yılda olduğu gibi 2019 yılında da yetkili sendika oldu. Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yetkili sendika belirleme çalışmaları kapsamında eğitim, öğretim ve bilim hizmetleri kolunda faaliyet gösteren sendikaların şube başkanlarının katılımı ile sendikaların 2019 yılı üye sayıları mutabakat metni imza altına alındı. İmzalanan mutabakat sonucunda Muğla'da eğitim, öğretim ve bilim hizmetleri kolunda faaliyet gösteren sendikaların içerisinde 2016, 2017 ve 2018 yıllarında yetkili olan sendika Eğitim-Bir-Sen 4’üncü kez üst üste yetkili sendika oldu. Memur-Sen İl Başkanı ve Eğitim-Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder UÇAK imzalar atıldıktan sonra yaptığı açıklama da “Muğla’da Eğitimcileri tercihi bir kez daha Eğitim-Bir-Sen oldu. Kutlu Yürüyüşe emek, ömür ve gönül verenlere yürekten teşekkür ediyor Eğitim Çalışanlarının Gür Sesi, Sendikacılığın En Güçlü Adresi olmaya devam edeceğiz” dedi.

Sendikayı okullarda, kurumlarda, eğitim çalışanlarına anlatan, kutlu yürüyüşe davet eden işyeri temsilcilerine, ilçe başkan ve yönetimlerine, il yönetimine, kadınlar komisyonuna 3 bin 990 üyeye teşekkür eden UÇAK, “Muğla'da ‘Yeni Ufuklardan Yeni Umutlara’ soylu mücadelemizi her geçen gün arttırarak destan yazmaya devam edeceğiz” dedi.

Şube Başkanı Önder Uçak, “Eğitim BirSen’in, kurulduğu günden bu yana, etkili ve yetkili sendika olma yolunda verdiği mücadele, yaptığı çalışmalar 15 Mayıs 2011’de genel yetkili sendika olarak Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olma hüviyetiyle daha da anlam kazanırken, sendikamız bugün hem nicelik hem de nitelik bakımından zirve yolculuğunda Muğla’da en çok üye yapan sendika olarak yeni bir destan yazmıştır. Birlerle başlayan sendikal yolculuk, hak ve özgürlük mücadelesi yeni üyelerle daha da güçlendi. İmzalanan mutabakat metinlerine göre üye sayımız, 3 bin 675’i Millî Eğitim Bakanlığı, 52’si  Kredi ve Yurtlar Kurumu, 263’ü üniversite olmak üzere, toplamda 3 bin 990’a çıktı. Bu, sadece bir başarı değil, başarının, başarmanın destanıdır. Bu, Eğitim-Bir-Sen’in sadece önde ve öncü olduğunun değil, aynı zamanda büyük bir imkân, büyük bir çözüm, büyük bir çıkış olduğunun da tescilidir. Bu başarı, hiç kuşkusuz inancın, güvenin, azmin, doğruluğun, yapıcı olmanın, disiplinli çalışmanın sonucu; ülkemizin ve milletimizin çıkarlarını öne alarak sorunlara çözüm arayan anlayışımızın, sorunları teşhisle yetinmeyip alternatif öneriler sunan, bilimsel çalışmaları, araştırma ve incelemeleri eksik etmeyen bir yaklaşımın karşılık bulmasıdır “ dedi.

 

 

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top